Rekonstrukcja Ołtarzew – przygotowania i rekonstrukcja 6-7.09.2013

W dniach 6-7 .09.2013 roku , nasza grupa uczestniczyła w obchodach 74 rocznicy Bitwy Ołtarzewskiej.Koledzy z Ołtarzewa przywitali nas już w piątek  . Po obfitej kolacji, nastąpiło spotkanie integracyjne rekonstruktorów uczestniczących w nadchodzącej inscenizacji.Rozmowom i wspomnieniom nie było końca.

Na drugi dzień odbyły się na cmentarzu wojennym w Ołtarzewie uroczystości upamiętniające rocznicę Bitwy Ołtarzewskiej z 1939 roku.

Uroczystości rozpoczął apel poległych . Następnie przedstawiciele władz, szkół, goście i mieszkańcy Ożarowa mogli obejrzeć inscenizację Bitwy Ołtarzewskiej w parku w Ołtarzewie. Inscenizację przygotowały między innymi: Stowarzyszenie Historyczno – Rekonstrukcyjne „Patria”, Stowarzyszenie Historyczne im. 10 Pułku Piechoty, Stowarzyszenie Historyczne „Cytadela”, Grupa rekonstrukcji historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów, Grupa rekonstr. histor. 9 Puł. Strzelców Konnych w Grajewie, Grupa rekonstr. histor. „Narew”, stowarzyszenie rekonstr. histor. Batalion Tomaszów  i Towarzystwo Miłośników Ołtarzewa.
Rekonstrukcja odbyła się w urokliwym  parku ołtarzewskim, w sąsiedztwie starych drzew i pięknych stawów.

Powrót

Chcesz zobaczyć stare wpisy?
Zajrzyj do ARCHIWUM
%d bloggers like this: