Wystawa „Rekonstrukcje historyczne – pasja życia, zachowanie tradycji , pamięć o historii” – Orneta 21.05.2016

Zapraszamy do oglądania wystawy fotograficznej poświęconej działalności grup rekonstrukcji historycznej „Rekonstrukcje historyczne – pasja życia, zachowanie tradycji , pamięć o historii”.
Której organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie „Reduta Orneta” z Ornety wraz ze wsparciem Grupy Rekonstrukcji Historycznej 9 Pułku Strzelców Konnych z Grajewa a która będzie prezentowana w Galerii Art-Nova przy ul. Rycerskiej w Ornecie.

Wystawa pokaże małe i duże inscenizacje historyczne (lokalne i międzynarodowe), dawne codzienne życia żołnierzy, wyposażenie, broń, umundurowanie, itp.
Wystawa fotograficzna ma ocalić od zapomnienia kawałek historii, poprzez pokazanie jej (przede wszystkim dla młodego pokolenia) jako „żywej lekcji historii”. Organizatorzy są pewni, że takie „żywe lekcje historii” pokazywane przez grupy rekonstrukcji historycznej skutecznie utrwalają historię , szczególnie wśród młodzieży.
Wystawa ma pokazać działalność pasjonatów z grup rekonstrukcji historycznej, jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego oraz ciekawej formy edukacji historycznej, zarówno w Polsce jak i zagranicą. Ma ukazywać szeroką perspektywę pasji rekonstruktorów (od średniowiecznych wojowników, poprzez żołnierzy armii francuskiej i rosyjskiej z okresu kampanii napoleońskiej, żołnierzy szwedzkich Karola Gustawa, piechotę pruską, do żołnierzy I i II Wojny Światowej i II). Będzie również zachętą do przyłączenia się do pasjonatów historii (rekonstruktorów)
i aktywnego działania na rzecz ochrony dóbr kultury i światowego.
Zdjęcia na wystawie są dorobkiem fotografów amatorów jak i profesjonalistów. Wystawa to zachęta do dalszej działalności nie tylko grup rekonstrukcji historycznej ale też pasjonatów fotografii historycznej.

https://www.facebook.com/events/296183834046386/

 

Powrót

Chcesz zobaczyć stare wpisy?
Zajrzyj do ARCHIWUM
%d bloggers like this: