Wojskowa Majówka 2015 – lotnisko Kętrzyn – Wilamowo

W pierwszym dniu maja ,na Lotnisku Wilamowo niedaleko Kętrzyna , odbyła się Majówka Wojskowa która wraz z imprezą pod tytułem Mazury Drone Show , była początkiem rozpoczęcia sezonu lotniczego na Mazurach.

Na zaproszenie Fundacji Military Park , wzięliśmy udział w tym przedsięwzięciu . Zadaniem naszym było pokazanie licznie zgromadzonej publiczności , sylwetek przedwojennych żołnierzy polskich oraz przedstawienie w formie inscenizacji epizodu z walk kampanii wrześniowej 1939 roku. Uzbrojenie i wyposażenie strzelców konnych II Rzeczpospolitej , przedstawiliśmy w formie dioramy i niewielkiego żołnierskiego obozowiska. Aby zwiedzający mogli porównać uzbrojenie obydwu stron wrześniowych zmagań , do naszej ekspozycji dołączyliśmy wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy Wermachtu .


Na zakończenie naszego pobytu w Wilamowie , przedstawiliśmy inscenizację walk jakie stoczył 9 PSK we wrześniu 1939 roku w okolicach Domanowa. Była to rekonstrukcja potyczki osłonowego oddziału straży tylnej 9 Psk z zmotoryzowanym patrolem niemieckim Dywizji Pancernej Guderiana. Pokaz spotkał się z dużym uznaniem widzów . Najmłodszej części publiczności, utkwił w pamięci obraz płonącego samochodu pancernego Kfz 13 , zachwycając ich dużą dozą realizmu.
W ten sposób rozpoczęliśmy również nasz sezon rekonstruktorski , który zapowiada się pracowicie i ciekawie.

Powrót

Chcesz zobaczyć stare wpisy?
Zajrzyj do ARCHIWUM
%d bloggers like this: