Walne zgromadzenie Towarzystwa Przyjaciół 9 Pułku Strzelców Konnych – 26.06.2021

W bieżącym roku, podobnie jak w zeszłym, sytuacja epidemiczna zmusiła nas do organizacji Święta 9 PSK w ograniczonym zakresie.

W dniu 26 czerwca w siedzibie Grajewskiej Izby Historycznej odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Towarzystwa Przyjaciół 9 PSK, na którym tradycyjnie już podsumowaliśmy zeszły rok działalności. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło dowódcy 2 batalionu zmechanizowanego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej – ppłk Mariusza Gawrysia. Spotkanie członków Towarzystwa po tak długiej przerwie było okazją do długich rozmów i wymiany poglądów oraz oczywiście planów na przyszłość. W trakcie spotkania zgromadzonym zostały zaprezentowane okolicznościowe znaczki wydane przy współpracy z Pocztą Polską z okazji przypadającej w tym roku 100. Rocznicy powstania 9 psk. Spotkanie było też okazją do zwiedzenia Grajewskiej Izby Historycznej, która od początku roku funkcjonuje w wyremontowanym budynku przedwojennego kasyna oficerskiego. Szczególne zainteresowanie wzbudziła odświeżona ekspozycja poświęcona naszemu pułkowi, w tym prowadząca na nią replika bramy grajewskich koszar z okresu II RP.

Drugim elementem obchodów tegorocznego Święta 9 psk była msza święta w intencji wszystkich żołnierzy 9 psk i 9 psk AK oraz członków Towarzystwa Przyjaciół 9 PSK, która odbyła się 29 czerwca w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie – przedwojenny, kościele garnizonowym naszego pułku. W tym wypadku również gościliśmy delegację 2 batalionu zmechanizowanego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli wrócić do wieloletniej tradycji organizacji Święta Pułkowego w bardziej uroczystej oprawie.

Powrót

Chcesz zobaczyć stare wpisy?
Zajrzyj do ARCHIWUM
%d bloggers like this: