Święto Niepodległości w gm. Wąsosz

W dniu 09.11.2012r. w Wąsoszu odbyły się obchody upamiętniające 94 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.Uroczystość uświetniła grupa rekonstrukcyjna 9 PSK z Grajewa, która przedstawiła uczestnikom, a szczególnie dzieciom i młodzieży „żywą lekcję historii”.

Uczestnicy uroczystości zebrali się o przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury  i Sportu w Wąsoszu by przemaszerować ulicą 11- listopada, przy dźwiękach orkiestry OSP  w Wąsoszu, przed budynek Urzędu Gminy.Wójt Gminy Wąsosz Czesław Ołdakowski, powitał przybyłych gości w tym przedstawicieli władz samorządowych i duchowieństwa.Pan Romuald Borawski, nauczyciel historii z Gimnazjum w Wąsoszu, przedstawił krótki rys historyczny związany z wydarzeniami sprzed 94 laty.Delegacje młodzieży z Gimnazjum w Wąsoszu i Towarzystwa Przyjaciół 9 PSK,   złożyły wiązanki kwiatów pod pomniku podziemnego państwa polskiego na cmentarzu parafialnym w Wąsoszu.
Grupa nasza przedstawiła okolicznościową wystawę przedwojennego sprzętu wojskowego .  Dużym zainteresowaniem młodzieży i zgromadzonych mieszkańców Wąsosza , cieszyła się replika polskiego samochodu pancernego Wz. 34. Męska część widowni, z zaciekawieniem oglądała umundurowanie i uzbrojenie strzelca konnego 9 Psk.Nie obyło się bez strzałów z broni rekonstruktorskiej. Szczególne wrażenie na widzach robiły serie z ugazowionej repliki ciężkiego karabinu maszynowego Browning wz. 30

Powrót

Chcesz zobaczyć stare wpisy?
Zajrzyj do ARCHIWUM
%d bloggers like this: