Spotkanie integracyjne Grup Rekonstrukcyjnych w Twierdzy Osowiec 22 – 23 03 2014

Osowieckie Towarzystwo Fortyfikacyjne oraz Grupa Rekonstrukcyjna Centralnej Szkoły Podoficerskiej Korpusu Ochrony Pogranicza w Osowcu Twierdzy , po raz IV byli gospodarzami spotkania integracyjnego grup rekonstrukcji historycznych z naszego regionu.

W tym roku w spotkaniu brała udział również grupa Tomaszowski Szwadron im. 1-go Pulku Kawalerii KOP z TOMASZOWA LUBELSKIEGO. Spotkanie jak co roku rozpoczęliśmy od zwiedzania Twierdzy  Osowiec i Muzeum przedstawiające historię tej fortyfikacji. Koledzy z GRH CSPKOP Osowiec w bardzo ciekaw i żywiołowy sposób przedstawili nam burzliwe dzieje tego obiektu militarnego, który nigdy nie był zdobyty w walce. Oprowadzając nas po miejscach w twierdzy dostępnych dla nielicznych ,dali wyraz swojego zaufania do ludzi naszego pokroju, ludzi dla których historia i militaria są pasją życia.
Dalsza część spotkania odbyła się w Wólce Piasecznej . Biesiada rekonstruktorska przebiegała w przyjacielskiej atmosferze a rozmowom o przebytych rekonstrukcjach i tych które na nas czekają , nie było końca.
DO ZOBACZENIA ZA ROK .

Powrót

Chcesz zobaczyć stare wpisy?
Zajrzyj do ARCHIWUM
%d bloggers like this: