Pożegnanie Dowódcy 2 Batalionu Zmechanizowanego – 14.10.2022

14-go października br. w Giżycku miała miejsce uroczystość pożegnania dotychczasowego dowódcy 2 Batalionu Zmechanizowanego im. 9 PSK wchodzącego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej pana pułkownika Mariusza Gawrysia, który został przeniesiony do jednostki w Braniewie na szefa sztabu. Równocześnie na stanowisko dowódcy Batalionu został oficjalnie mianowany pan major Mariusz Wojtczyk, który z dniem 17-go października otrzyma awans na stopień podpułkownika.
Minęły niespełna 2 lata współpracy z pułkownikiem Gawrysiem i już czas na kolejne rozstanie, ale otrzymaliśmy zobowiązanie, że pan pułkownik dalej pozostaje honorowym członkiem naszego Towarzystwa i będzie starał się uczestniczyć w przedsięwzięciach organizowanych przez Towarzystwo. Nowy dowódca został zobowiązany, by zapoznał się z historią 9 Pułku Strzelców Konnych (wsparty odpowiednią lekturą od Towarzystwa) i również obiecał aktywnie włączyć się we współpracę z Towarzystwem w ramach Koła Przyjaciół przy 2 Batalionie.
Dotychczasowemu Dowódcy Batalionu jak i nowo powołanemu życzymy sukcesów na nowych stanowiskach służbowych oraz dalszej owocnej współpracy z Towarzystwem Przyjaciół 9 PSK w Grajewie.

 

Powrót

Chcesz zobaczyć stare wpisy?
Zajrzyj do ARCHIWUM
%d bloggers like this: