Zmiana na stanowisku Prezesa TP 9 PSK

Na Walnym Zgromadzeniu Członków Towarzystwa Przyjaciół 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie (TP 9PSK), które odbyło się dnia 20 czerwca 2020r zmienił się cały zarząd . Prezesem TP 9PSK przestał być Pan Antoni Dudziński, a zaczął być Pan Andrzej Aleksandrowicz. Wszyscy członkowie TP 9PSK „jak jeden mąż” zastanawiali się jak uroczyście podziękować „staremu Prezesowi” za te 20 lat pracy.
Działaliśmy w konspiracji z członkami TP 9PSK, aby zrobić mu niespodziankę i wręczyć podziękowania na uroczystościach na Osowych Grzędach w dniu 08 września 2020 roku.
Obecni przedstawiciele TP 9PSK wręczyli Panu Antoniemu kolaż z pamiątkowymi zdjęciami, replikę oficerskiej szabli na wiszącym tablo, chomąto-lustro, antyczny stolik, trunek „dla zdrowotności” i kwiaty wraz ze słowami:
 
„Szanowni Zgromadzeni
Pierwsze obchody uroczystości upamiętniającej bitwę na Grzędach oraz odsłonięcie pomnika odbyły się 24 września 1994r z inicjatywy Klubu Byłych Żołnierzy 9PSK, a kolejne już od 1995 roku w rocznicę bitwy czyli tak jak dziś 8 września.
Jest wśród nas człowiek, który ściśle współpracował z Klubem Byłych Żołnierzy 9PSK , pomagał im, wspierał ich działalność, ufundował im replikę sztandaru i inicjował wiele różnych przedsięwzięć. Jest to jak się Państwo domyślają Pan Antoni Dudziński.
Niestety nie ma już wśród nas byłych żołnierzy 9.PSK i to przewidywał Pan Antoni, że odejdą ONI na wieczną wartę. Dlatego założył w 2000r TP 9 PSKw Grajewie, aby nie zapomnieć o tradycjach pułku, żeby rozsławiać jego historię w naszym regionie, w całej Polsce, a nawet zagranicą.
Gdybyśmy mieli wymienić wszystkie Jego zasługi to trochę byśmy tu postali /podejrzewam, że do rana/. Krótko mówiąc Nasz Antoni ma lekkiego bzika na punkcie kultywowania tradycji 9 PSK w Grajewie, ale nie tylko . Zawsze pomagał ludziom, którzy mieli pasje, bo sam ją ma.
Nie sposób jest w kilka minut podsumować 20 lat prezesury P. Antoniego, ale namiastką tego podsumowania niech będą skromne podziękowania wszystkich członków TP 9.PSK, a raczej przyjaciół, których zaraził swoją pasją.
Udało nam się znaleźć kilka zdjęć z Naszym Antosiem na różnych uroczystościach, choć było to niebywale trudne ponieważ zawsze zajmował On się organizacją, ustawieniami, stał gdzieś z boku, czuwał i dbał, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Ale znaleźliśmy to charakterystyczne zdjęcie z tubą. Niech ten kolaż przypomina Ci swój wkład pracy w kultywowanie tradycji 9.PSK i przypomina te chwile. Jest na nim Twój ulubiony cytat z kawalerii : Ważne jest nie to, co inni mogą zrobić dla ciebie, lecz to co ty, możesz zrobić dla innych. A my dopisujemy słowa -Naszemu, Niezwykłemu Antosiowi, które całe życie robił coś dla innych w podziękowaniu za 20 lat niezwykłej Prezesury.
Za Twoją bezinteresowną, charytatywną pracę, pomoc dla innych, bardzo często z prywatnych pieniędzy chcieliśmy Ci kupić konia, bo każdy ułan miał konia, ale wiemy, że już posiadasz konie. Ale- jednogłośnie stwierdziliśmy, że nie posiadasz szabli, więc pozwól, że przekażemy Ci replikę szabli ludwikówki oraz namiastkę konia czyli chomąto, w którym będziesz mógł się przeglądać trzymając szablę w dłoni i widząc w odbiciu ułana. Naszego, Niezwykłego, Kochanego Ułana.
Postanowiliśmy także urządzić Ci salon, aby w jakimś miejscu Twego domu przypominał Ci się czas spędzony z nami. Dlatego przyjmij od nas ten antyczny stoliczek, na którym o 12.00 będziesz pijał swoją ulubioną kawę czarną z mlekiem /bez cukru/ z ukochaną Zosią.
Po kawie warto dla zdrowotności wypić lekarstwo na ciśnienie, a nam bardzo zależy na Twoim zdrowiu, żebyś nadal mógł nas wpierać , doradzać i pomagać – zatem przyjmij od nas te kropelki.
A na końcu przyjmij jeszcze kwiaty, które są wyrazem także naszej wdzięczności.
Dziękujemy Ci – Nasz Antosiu
Przyjaciele z TP 9. PSK w Grajewie”

Powrót

Chcesz zobaczyć stare wpisy?
Zajrzyj do ARCHIWUM
%d bloggers like this: