„Wielki test wiedzy o historii Grajewa (9 PSK)” – 16 X 2021 r.

W sobotę 16 października w sali widowiskowej GCK odbył się po raz drugi w naszym mieście „Wielki test wiedzy o historii Grajewa” wzorowany na formule telewizyjnej „Wielkich testów o …”. Do udziału w teście zgłosiło się 38 osób w dwóch kategoriach wiekowych: osoby dorosłe i młodzież poniżej 18 roku życia. Ich zadaniem była odpowiedź na 35 pytań konkursowych. Ponieważ obchodzimy w tym roku 100. rocznicę powstania 9 Pułku Strzelców Konnych, to właśnie jego dotyczyła tematyka tegorocznego testu. W pierwszej kolejności liczyły się prawidłowe odpowiedzi, ale jak się okazało czas ich udzielania za pomocą pilotów był równie ważny.

 

Wszyscy uczestnicy wykazali się nie byle jaką znajomością zagadnień, których dotyczyły pytania. Jednak zwycięzcami tegorocznej edycji testu okazali się:

 

kategoria osób poniżej 18 r.ż.:
I MIEJSCE – Bartosz Bielawski – nagroda 2.000 zł
II MIEJSCE – Gerard Małaszuk – nagroda 1.500 zł
III MIEJSCE – Jakub Stankiewicz – nagroda 1.000,00 zł
kategoria osób dorosłych:
I MIEJSCE – Marcin Kuczyński – wygrana 2.000 zł
II MIEJSCE – Elżbieta Karluk – wygrana 1.500 zł

Nagrody laureatom wręczali Prezes Towarzystwa Przyjaciół 9 PSK w Grajewie – Andrzej Aleksandrowicz, Dowódca GRH 9 PSK – Grzegorz Marciniak, Dyrektor GCK – Tomasz Dudziński.

Dodatkowo wśród uczestników testu zostały rozlosowane pakiety upominków ufundowane przez sponsorów i organizatorów.

 

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY W PRZYSZŁOŚCI

Organizacja testu była współfinansowana ze środków Miasta Grajewo w ramach współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi w oparciu o zapisy Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Organizatorzy:

Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK w Grajewie
Grajewskie Centrum Kultury
Grajewska Izba Historyczna

 

Powrót

Chcesz zobaczyć stare wpisy?
Zajrzyj do ARCHIWUM
%d bloggers like this: