VIII zawody strzeleckie 05.03.2016

Dnia 5 marca 2016 roku, na terenie fortu w Piątnicy już po raz VIII odbyły się Zawody Strzeleckie o puchar przechodni im. chor. Kazimierza Stankiewicza, wiceprezesa Towarzystwa Przyjaciół 9 PSK w Grajewie, który odszedł od nas przedwcześnie w 2009 r. Od początku głównym organizatorem zawodów jest, działająca przy Towarzystwie, Grupa Rekonstrukcji Historycznej 9 PSK.
W bieżącym roku w zawodach uczestniczyło ponad 50 osób reprezentujących m.in. władze samorządowe Grajewa; 2 batalion zmechanizowany z Giżycka; Centrum Szkolenia Wojsk Poligonowych w Bemowie Piskim; Straż Graniczną; sympatyków i sponsorów Towarzystwa Przyjaciół 9 PSK, OSW „Strzelec”; zaprzyjaźnione grupy rekonstrukcyjne z Warszawy, Suwałk, Białegostoku i Ostrołęki oraz oczywiście członkowie grajewskiej GRH 9 PSK.
Puchar przechodni trafił w tym roku w ręce Tomasza Grabowskiego, obok którego na podium zawodów znaleźli się jeszcze Bartłomiej Czerniawski (II) z 2 batalionu zmechanizowanego w Giżycku oraz Paweł Tomaszewski (III) z GRH Kalina Krasnaja Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał publikację książkową ufundowana przez firmę “Eko-Dom” Sp.zo.o. z Grajewa, za co serdecznie dziękujemy.
Po zakończeniu “strzelania” nie zabrakło miejsca na koleżeńskie spotkanie przy wojskowym bigosie i jak zwykle interesujących dyskusji kuluarowych.

Powrót

Chcesz zobaczyć stare wpisy?
Zajrzyj do ARCHIWUM
%d bloggers like this: