Uroczysta zbiórka z okazji XX lecia powstania Straży Granicznej 20 05 2011

W piątek, 20 maja 2011 roku, o godzinie 10:00 w Sokółce odbyła się uroczysta zbiórka z okazji XX lecia powstania Straży Granicznej. Uroczystości zostały zainaugurowane nabożeństwem w kościele p.w. Św. Antoniego w Sokółce. Towarzystwo Przyjaciół 9 Pułku Strzelców Konnych reprezentowała Grupa Rekonstrukcji Historycznej 9 PSK wystawiając poczet sztandarowy.

Poza tym w mszy udział brali reprezentanci Placówek Służb Granicznych, Policji, OSP, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Sokółce, władze samorządowe, emeryci i renciści SG, Służby Leśne oraz duszpasterstwo kościoła Prawosławnego i Katolickiego z terenu powiatu.
Po mszy na stadionie „SOKÓŁ” przeprowadzono uroczystą zbiórkę funkcjonariuszy placówek Straży Granicznej w trakcie której odbyło się przyznanie wyróżnień oraz stopni oficerskich. Po zakończeniu tej uroczystej ceremonii funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili pokazy sprzętu i sprawności fizycznej w zakresie sprawowania swych codziennych obowiązków związanych z zabezpieczeniem granic Państwa.
Zwieńczeniem wydarzeń było spotkanie zaproszonych gości, władz samorządowych i funkcjonariuszy SG w restauracji ”SOKÓŁ”.

Sokółka 2011

Powrót

Chcesz zobaczyć stare wpisy?
Zajrzyj do ARCHIWUM
%d bloggers like this: