Spotkanie Grup Rekonstrukcji Historycznych w Grajewie 26 03 2011

W sobotę 26 marca 2011 roku w siedzibie Grajewskiej Izby Historycznej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu “Grajewskie spotkania z historią” połączone z uroczystym otwarciem wystawy przygotowanej przez GRH “Bluszcz” z Warszawy pt: „Moda kobieca dwudziestolecia międzywojennego”. W pierwszej części spotkania o swojej pasji i działalności opowiadali członkowie Grup Rekonstrukcji Historycznej z terenu województwa podlaskiego, wśród których byli członkowie GRH 9 PSK.

Poza naszą Grupą w spotkaniu uczestniczyły także: GRH „Garnizon Suwałki” z Suwałk, GRH 10 pułku ułanów Litewskich z Białegostoku oraz GRH „Narew” z Łomży. Po przerwie zebrani goście mieli możliwość wysłuchania informacji o działalności GRH „Bluszcz” z Warszawy i wysłuchania referatu Joanny Bestry pt. „Moda kobieca dwudziestolecia międzywojennego”, który był wprowadzeniem do przygotowanej przez dziewczęta z Grupy i GIH wystawy prezentowanej w sali ekspozycyjnej na parterze.

Po zakończeniu części oficjalnej spotkania członkowie Grup przedyskutowali swoje tegoroczne plany oraz rozmawiali na tematy związane z funkcjonowaniem swoich Grup. Spotkanie upłynęło w miłej, sympatycznej atmosferze i było kolejną okazją do zacieśnienia wzajemnych więzi koleżeńskich.

Powrót

Chcesz zobaczyć stare wpisy?
Zajrzyj do ARCHIWUM
%d bloggers like this: