Noc Muzeów w Grajewskiej Izbie Historycznej 14 05 2011

W dniu 14 maja 2011 r, po raz pierwszy w Grajewie zagościła ogólnoeuropejska akcja „Noc Muzeów”. Jej organizatorami była Grajewska Izba Historyczna i Grupa Rekonstrukcji Historycznej 9 PSK w Grajewie. W bieżącym roku ta niezwykła noc odbywała sie pod hasłem „Przyjdź i dotknij historii”, a organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla starszych i młodszych mieszkańców Grajewa.

W ramach nocy odbyła się m.in. promocja 7 tomu „Wspomnień grajewian”, istniała możliwość zwiedzenia obozu historycznego GRH 9 PSK, jak także przymierzenia żołnierskiego munduru. Wśród najmłodszych największym zainteresowaniem cieszyła się kolecja starych motorów, możliwość przejażdżki historycznym motorem lub pojazdem oraz wystawa „Militaria XX w.”. Starsi z zainteresowaniem oglądali ekspozycje stałe GIH , jak również przygotowana na tę okazję wystawę pt. „Pikilehauby Cesartswa Niemieckiego”. Czas spędzony na terenie GIH umilała muzyka, a „zgłodniali” mogli posilić się żołnierską grochówką.

Zainteresowaniem cieszyła się też akcja „Uwolnij pamięć” w wyniku której zbiory GIH powiększyły sie o kilka ciekawych eksponatów i kilkanaście zdjęć z przeszłości Grajewa. Po zakończeniu części plenerowej zainteresowani obejrzeli film „Partyzancki Krzyż”.

W pierwszej na terenie Grajewa „Nocy Muzeów’ wzięło udział ok. 500 osób, co uważamy za nasz sukces, a więc do zobaczenia za rok.

Powrót

Chcesz zobaczyć stare wpisy?
Zajrzyj do ARCHIWUM
%d bloggers like this: